خرید انواع چسب های اپوکسی

خرید انواع چسب های اپوکسی به چه منظوری صورت می گیرد؟ آیا قیمت عرضه چسب اپوکسی در سراسر کشور یکسان است؟

بیشتر کسانی که روزانه با چسب و رنگ سر و کار دارند حتما می دانند که پایه ثابت تمامی این دو محصول ماده ای است به نام رزین.

رزین اپوکسی ماده است که بسیار چسبناک که در مصارف چسبی و پلیمری از آن به وفور استفاده می شود و کاربرد های زیاد و مختلفی نیز دارد.قیمت عرضه این محصول با توجه به تنوعی که دارد متفاوت بوده و حتی ممکن است در مراکزی که به طور مستقیم به عنوان نمایندگی فروش فعالیت نمی کنند متفاوت باشد.

ما در ادامه به شما نحوه کاربرد و خرید چسب های اپوکسی را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

لیست انواع چسب اپوکسی

در گذشته برای چسباندان اشیاء به یک دیگر از رزین های طبیعی استفاده می کردند.

رزین های طبیعی را معمولا از شیره درختان به خصوص شیره درخت کاج که در مرور زمان به سفتی و چسبندگی آن اضافه می شد استفاده می کردند.

اما در گذشت زمان و با پیش رفت تکنولوژی این چسب ( رزین طبیعی ) جوابگو بسیاری از کار ها و تولیدات بشر نبوده لذا انسان برای بهبود کار خود دست به ساخت رزین مصنوعی که همگان آن را به یک اسم عامیانه چسب می شناسند زدند.

چسب تنوع بسیاری دارد و برای مصارف مختلفی طراحی می گردد.

مثلا برای سطوح فلزی یک نوع چسب استفاده می شود و برای سطوح پلاستیکی نوع دیگری.

این اختراع باعث تحول عظیمی در زندگی روز مره همگان شده است.

چسب های  اپوکسی از انواع نسبتا زیادی برخوردار است و نوع آن ها را بر اساس کاربرد های آن ها نام گذاری می کنند که هر کدام از این چسب ها نشانگر نوع کارایی آن بر آن سطوح است.

انواع چسب های اپوکسی عبارت اند از:

 • چسب اپوکسی فلز
 • چسب اپوکسی چوب
 • چسب اپوکسی پلاستیک
 • چسب اپوکسی فایبرگلاس
 • چسب اپوکسی بتن
 • چسب اپوکسی حرارتی
 • چسب اپوکسی سنگ
 • چسب اپوکسی خمیری
 • چسب اپوکسی فلز

لیست انواع چسب اپوکسی

 

چسب اپوکسی فلز

همان طور که از اسم آن مشخص است چسب اپوکسی فلز فقط برای مصارفی که مرتبط به اشیاء فلزی است استفاده می شود.

این نوع چسب فلز دو جزیئ می باشد و با ترکیب کردن آن به یک دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

از این محصول برای چسباندن فلزاتی همچون : مس، آهن، آلومینیوم، روی، تیتانیوم، استیل و برنج مورد استفاده قرار می گیرد و برای تعمیر سوراخ و نشتی انواع محصولات فلزی و پر کردن حاشیه های فلزی بکار می رود.

از اصلی ترین ویژگی های این چسب فلز که توجه همه را به خود جلب کرده است زمان کوتاه ( 5 دقیقه ای ) برای رسیدن این محصول به چسبندگی کامل است که در نوع خود یک تحول عظیم در صنعتی چسب سازی نیز می باشد.

از دیگر ویژگی های این محصول مقاوم بودن آن در مقابل انواع حلال ها و عوامل طبیعی همچون رطوبت، آّب و هوا و بدون کاهش حجم هنگام کامل شدن چسبندگی.

مراحل استفاده از چسب اپوکسی فلزی: حتما باید قبل از استفاده از این چسب ابتدا سطوح مورد نظر را از هر گونه خاک و آلودگی پاک کرده و آن را تمیز نمایید.
سپس دو جزء چسب را به هم مخلوط کرده و به محل مورد نظر تزریق نموده.
بعد از تزریق چسب به مدت 20 دقیقه هیچ گونه عملی روی آن انجام نمی دهیم و آن را بدون هیچ حرکتی نگهداری می کنیم.
به مدت 24 ساعت به دلیل رسیدن به زمان اوج چسبندگی هیچ گونه زد زنگ و یا رنگ و حتی آب به چسب نزنید.

چسب اپوکسی فلز

 

چسب اپوکسی چوب

بسیاری از مشکلات افرادی که در گذشته زندگی می کردند وصل کردن و یا چسباندن دو شئ به یک دیگر بود که باعث جلو گیری از ساخت اشیاء جدید و تکامل انسان در ساخت انواع وسایل مورد نیاز خود می شد و افراد را از تکامل دور می کرد.

چسب چوب یکی از قدیمی ترین چسب های ساخته شده است که استفاده های زیادی از آن در مصارفی همچون چوبی، تزئینی، مجسمه سازی و کار دستی های گچی می شود.

در گذشته برای چسباندن تیکه های چوبی به یک دیگر از شیره درخت کاج ( رزین طبیعی ) استفاده می کردند که ماندگاری چندان خوبی نداشت و هم چنین عوامل طبیعی هم بر روی آن اثرات مخربی می گذاشت.

اما در مرور زمان و ساخت چسب های مخصوص مصارف چوبی این گونه مشکلات دیگر وجود آنچنانی نداشته و به راحتی باعث تخریب چسب نخواهد شد.

چسب چوب به دلیل چسبندگی فوق العاده ایی که دارد بعد از کامل شدن زمان چسبندگی مصرف کننده هیچ راهی جز شکستن آن ندارد.

چسب چوب اپوکسی یک نوع چسب مخصوص بر پایه رزین است که برای براق شدن و حالت آینه ایی شدن سطح چوب استفاده می شود.

عمده استفاده از این نوع چسب در مصارف تزئینی چوب های ام دی اف و نئوپان استفاده می شود که شکل بسیار زیبایی به سطح مورد نظر اشیاء ما می دهد.

چسب اپوکسی چوب

چسب اپوکسی پلاستیک

از انواع چسب های اپوکسی که ما بخواهیم نام ببریم یکی از پر کاربرد ترین چسب ها چسب های اپوکسی مخصوص پلاستیک می باشد مورد استفاده همگان است.

این چسب به دلیل استحکام بالا و چسبندگی زیاد به اکثر سطوح مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت تک جزئی یا دو جزئی ساخته و عرضه می شود.

بسیاری از چسب های قدیمی بعد از تابش مستقیم نور و حرارت به آن ها باعث کم شدن قدرت چسبندگی و خواص آن می شود.

ما این نوع چسب ها در برابر نور خورشید و اشعه های آن و حتی گرما بسیار مقاوم است لذا به همین دلیل از این نوع چسب در صنعت ساخت مخازن، درب های پلاستیکی، اتصال قطعات پلاستیکی و همچنین به عنوان یک نارسانا عایق نیز استفاده می شود.

استفاده از این چسب فقط در مصارف پلاستیکی نیست زیرا از این نوع چسب در صنعت کامپوزیت و الیاف شیشه و پلاستیک و همچنین در صنعت خودرو سازی برای نصب شیشه و آینه و در صنعت ساختمانی برای نصب و چسباندن پنجره از آن استفاده می شود.

این نوع چسب به دلیل مقاومت بالایی که در برابر حرارت دارد و آب دارد همگان را متوجه خود ساخته و بسیاری از تولید کنندگان صنعتی از این محصول استفاده می کنند که مقرون به صرفه نیز می باشد.

چسب اپوکسی پلاستیک

چسب اپوکسی فایبرگلاس

به جرعت می توان گفت که فایبرگلاس ها یک تحول عظیم در ساخت انواع پوشش ها ایجاد کرده اند که همگان را جذب خود نموده است.

فایبرگلاس یک نوع پوششی است با استفاده از پشم شیشه ساخته می شود و مقداری هم مواد نفتی درون خود دارد.

امروزه تمام دنیا در صنعت ساخت انواع مخازن از پوشش فایبرگلاس برای بالا بردن مقاومت و عایق کردن مخازن مخصوص آب و اسید خود استفاده می کنند.

این محصول در برابر آب و حرارت بالا بسیار سبک و مقاوم است و در مرور زمان با هیچگونه مشکل پوسیدگی هم مواجع نمی شود.

چسب اپوکسی فایبرگلاس که از دو جزء پوکسی و هاردنر تشکیل شده است که در این صنعت استفاده می شود مقاومت فایبرگلاس در مقابل عوامل حرارتی و مکانیکی به شدت بالا می برد.

اگر بخواهیم از دیگر کاربرد های چسب اپوکسی فایبرگلاس اشاره بنماییم می توان گفت در صنعت ساخت انواع کامپوزیت ها، انواع ماکت ها و ساخت پهپاد ها و ماکت های هواپیمایی و چند سری قطعات آن ها، صنعت خودرو سازی و ساخت انواع یونولیت استفاده می شود.

دلیل استفاده از آن هم بخاطر استحکام کششی این نوع چسب، مقاومت حرارتی و هم چنین شیمیایی بالا، چسبندگی عالی آن به انواع سطوح و مقاومت بسیار بالا در برابر سایش.

چسب اپوکسی فایبرگلاس

چسب اپوکسی بتن

بتن یکی از مواد اصلی مورد نیاز صنعت ساختمان سازی می باشد که بیشترین استحکام را به سازه و ساختمان می بخشد و آن را استوار نگه می دارد.

با این که این مواد بسیار عالی و مستحکم بوده اما یک سری ضعف ها را نیز در خود جای داده است که بسیاری از محققان را وا داشته است که این مشکلات را هر چه سریع تر حل نمایند.

یکی از بزرگ ترین پیش رفت های علمی در صنعت ساختمان سازی چسب اپوکسی بتن می باشد که همگان را مات و مبهوت خود کرده و در اوایل بسیار غیر قابل باور بوده است.

چسب بتن بسیاری از ضعف های سازه بتن را برطرف کرده است و قابلیت های زیادی به سازه بتن اضافه کرده است.

این قابلیت ها عبارت اند از :

 1. امکان اتصال بتن تازه به ملات های بتنی قدیمی
 2. ایجاد استحکام کششی فوق العاده بالا در بتن
 3. امکان اجرا ملات بتنی بر روی سطوح مربوط
 4. علاوه بر بتن، ایجاد چسبندگی زیاد بر روی سطوح های فلزی، آجری، موزاییک و سنگ را دارا می باشد.
 5. مقاوم در برابر رطوبت
 6. بالا برنده عمر بتن و سازه
 7. اجرای کار آسان برای ساختمان سازی

این قابلیت ها باعث شده است که بسیاری از این نوع چسب در صنعت سازه و ساختمان سازی به وفور استفاده کنند و توجه بقیه افراد را نیز به خود جلب کرده است.

چسب اپوکسی بتن

چسب اپوکسی حرارتی

صنعت چسب و انواع آن یک صنعت بسیار بزرگ و با تنوع بالا می باشد که بسته به نیاز هر فرد و متناسب با نوع کارایی و کاربرد آن تولید و عرضه می شود.

چسب اپوکسی حرارتی نوعی چسب از پیش ساخته می باشد که به حالت نواری و یا برچسب در آمده است و کاربرد های مختلفی دارد.

از این نوع چسب برای کاور کردن انواع پوشش های کاغذی و مقوایی، فیبری و پلاستیکی استفاده می شود و پوشش مناسبی برای ضدآب کردن آن است.

از دیگر استفاده های این چسب برای ساخت انواع برچسب های شبرنگ استفاده و دادن حرارت مستقیم به آن به چسبندگی آن می افزاید.

چسب اپوکسی حرارتی

چسب اپوکسی سنگ

صنعت سازه ها و ساختمان سازی یکی از صنعت های دارای پیشرفت و تکامل روزانه در جهان می باشد و هر روزه مردم جهان برای ساختن سازه های بهتر و زیبا تر نیاز مبرمی به مصالح بهتر و با کیفیت عالی می گردند که بتوانند مشکلاتشان را برطرف کنند.

همان طور که در بالا توضیح داده شد چسب اپوکسی بتن در صنعت ساختمان سازی بسیاری از مشکلات پیش آمده را حل کرده و استحکام بیشتری هم به سازه اعمال می کند.

نه تنها بتن، سنگ هم از این قائده مستثنا نبوده و مهندسان توانسته اند که چسب اپوکسی مخصوص سنگ را تولید و به بازار عرضه کنند.

این چسب از دو جزء اپوکسی و هاردنر تشکیل شده و هیچ گونه حلالی هم ندارد.

در برابر رطوبت و دما بسیار مقاوم بوده و به دلیل چسبندگی بالایی که دارد در مرور زمان باعث افتادگی سنگ نخواهد شد.

کاربرد های این چسب عبارت اند از :

 • اجرا و نصب سنگ بر روی نمای داخلی و خارجی ساختمان
 • نصب انواع سنگ بر روی انواع سطوح فلزی اعم از آهن، آلومینیوم و فولاد
 • اجرا کاشی و سرامیک بر روی تمام سطوح
 • نصب قطعات ساختمانی بر روی فلز، بتن، چوب، بلوک و …

لذا به دلیل همین مزیت های این چسب،ساختمان سازان را به خود جذب کرده و آن ها را ترغیب به استفاده از این محصول می کند.

چسب اپوکسی سنگ

چسب اپوکسی خمیری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی کمتر مشکل هست که نتوان برای آن یک راه حل درست، ساده و کار آمد پیدا کرد حتی برای مشکلات بزرگ راه حل های کوچک و ساده نیز وجود دارد.

در گذشته برای جلو گیری از نشتی لوله ها، مخازن و بستن ساییدگی بدنه راهی جز تعویض آن نبود که خود به خودی خود شما هزینه هایی می شد که خیلی ها از عهده آن بر نمی امدند و راهی جز توقف کار خود نمی دیدند.

چسب اپوکسی خمیری نه تنها مشکلات گذشتگان بلکه مشکلات آیندگان را حل کرده و با استفاده از آن می توان به راحتی مشکلات بزرگ را حل کرد.

این چسب از دو جزء تشکیل شده و بسیار کار آمد می باشد.

از این چسب می توان در سطوح فلزی، پلاستیکی، آلومینیومی، فیبر، گچ و چوب استفاده فراوان کرد نکته جالب و مورد نظر این که هیچ گونه عواملی همچون آب، سردی و داغی بر روی آن تاثیر نداشته و در مرور زمان باعث افتادگی این چسب نخواهد شد.

عمده کارایی های این چسب در رفع ساییدگی و نشتی لوله های آب و گاز با حرارت بالا و پایین، جلو گیری از نشتی مخازن صنعتی بزرگ و کوچک، پوشاندن خرابی دیواره های نازک، پوشاندن ضربه خودگی های سطحی.

از این چسب می توان برای لوله ها، مخازن و پوشش های آهنی، فولادی، چدنی، مسی، آلومینیومی، استیل، پی وی سی و فایبرگلاس استفاده کرد.

از دیگر مزیت های این چسب رنگ خور بودن آن است که می توان بعد از برطرف کردنه محل نشتی بر روی آن رنگ سازه را اعمال کرد که خود باعث جلب توجه نکردن آن می شود.

چسب اپوکسی خمیری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما